قالیشویی کرج بزرگ

دسته بندی مقالات

آخرین مقالات

شعب قالیشویی کرج بزرگ

فرش دست بافت خود را چگونه بشوییم؟

فرش دستبافت خود را چگونه در خانه بشوییم؟

فرش های دستباف به طور غیرقابل توضیحی ارزشمند هستند و باید با احتیاط برخورد کرد. برخلاف فرش ماشینی، نمی توانید آن را با فرچه های خشن و زبر  بشویید. و اگر لوازم مناسب ندارید، فرش خود را نشویید، زیرا ممکن است به الیاف آسیب وارد کنید.

شستشوی فرش دستبافت

1. لوازم و تجهیزات را جمع آوری کنید

فرش های دستباف به طور غیرقابل توضیحی ارزشمند هستند و باید با احتیاط برخورد کرد. برخلاف فرش ماشینی، نمی توانید آن را با فرچه های خشن و زبر  بشویید. و اگر لوازم مناسب ندارید، فرش خود را نشویید، زیرا ممکن است به الیاف آسیب وارد کنید.

به  چه چیزی نیاز دارید؟

شامپویی که برای فرش شما مناسب است ،سطل ،اسفنج تمیز یا یک برس نرم ،آب

2. کثیفی و زباله های اضافی را از بین ببرید

هنگامی که لوازم مناسب برای کار را در اختیار داشتید، وقت آن است که دست به کار شوید! قبل از اینکه فرش دستبافت خود را خیس کنید، زباله های اضافی، خاک و ذرات گرد و غبار را حذف کنید تا کار آسان تر شود. همچنین می توانید ابتدا فرش را از هر دو طرف جاروبرقی بکشید تا در هنگام شستن فرش، کثیفی زیادی ایجاد نشود. بعلاوه، اگر حیوان خانگی دارید، بدون آسیب رساندن به الیاف فرش، به آرامی و بدون آسیب رساندن به الیاف فرش، موهای باقی مانده حیوان خانگی را با یک برس از بین ببرید. برای از بین بردن موهای حیوانات خانگی، می توانید از اسفنج آشپزخانه، چنگک فرش، گیره پنجره یادستکش آشپزخانه بپوشید و فرش را کاملا مالش دهید.

3-مواد شوینده خود را آماده کنید.

وقتی نوبت به ساخت محلول پاک کننده خود در خانه می رسد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستورالعمل های داده شده روی بطری شامپو فرشی که خریداری کرده اید را دنبال کنید. اگر شامپوفرش ندارید، مایع ظرفشویی معمولی نیز می تواند جایگزین شود. مواد شوینده خودرا در یک سطل اب ولرم مخلوط کنید. مراقب باشید از آب خیلی داغ استفاده نکنید زیرا می تواند باعث چروک یا کم رنگ شدن فرش دستباف شما شود

4. تست رنگ را روی یک قسمت  کوچک انجام دهید

قبل از شروع شستشوی فرش، همیشه، همیشه، همیشه، با استفاده از محلول تمیز کننده روی یک تکه کوچک، آزمایش رنگ انجام دهید. فرش های دستباف اغلب به طور طبیعی رنگ می شوند. اگر محلول شما بیش از حد تند باشد، می تواند باعث آسیب زدن یا محو شدن رنگ فرش شود. محلول اب و مواد شوینده را روی قسمت کوچک از فرش خود بمالید. اگر رنگ ها دچار آسیب شدند، فرش را با همان محلول نشویید و ادامه کار را به قالیشویی بسپارید. اگر همه چیز خوب به نظر می رسد، به مرحله بعدی بروید.

5. فرش خود را با دقت بشویید

پس از حذف زباله های اضافی، مخلوط کردن و آزمایش محلول پاک کننده، می توانید شستشوی فرش خود را شروع کنید. برای این کار، می توانید از مکانی که دارای زهکشی مناسب و تمیز است استفاده کنید. محلول تمیز کننده را روی فرش بریزید و از اسفنج یا برس نرمی که باید محلول را پخش کند استفاده کنید و از شامپو زدن زیاد فرش خودداری کنید. در صورت وجود، به نواحی لکه دار توجه بیشتری کنید. اکنون، اجازه دهید تمیزکننده بنشیند و با برداشتن کثیفی از اعماق فرش شما، جادوی خود را انجام دهد. قبل از شستشو حدود 5 دقیقه صبر کنید.

شستشوی فرش در خانه
6. شستشو، آبکشی، شستشو

وقتی نوبت به شستشوی محلول می رسد، عجله نکنید و مطمئن شوید که هر مقدار ماده شوینده/شامپو را از فرش خود خارج می کنید. برای این منظور می توانید از شلنگ یا سطل های آب تمیز استفاده کنید. شستشو را ادامه دهید تا زمانی که آب روان به صورت کریستال شفاف شود. اگر فرش به اندازه کافی آبکشی نشود، می تواند به یک آهنربای کثیفی مجازی تبدیل شود و ظرف چند روز پس از شستشو حتی کثیف تر از قبل شود.

7. آب اضافی را حذف کنید

خیس ماندن فرش یکی از رایج ترین اشتباهات شستن قالی  است و این امر می تواند به دکور ارزشمند شما آسیب وارد کند تا حدی که غیر قابل جبران شود. اولین قدم برای اطمینان از خشک شدن کامل فرش این است که تا جایی که می توانید از شر آب اضافی خلاص شوید. می توانید در صورت داشتن جاروبرقی مرطوب و خشک از آن استفاده کنید. یا فقط می توانید یک پارو بردارید و سطح فرش را در جهت خواب  پاک کنید.

8. بگذارید کاملا خشک شود

پس از اتمام شستن فرش، قبل از بردن فرش به داخل خانه، بگذارید کاملا خشک شود. چگونه فرش خود را سریع خشک کنیم؟

1: آن را در پشت بام خانه خود یا مکانی با جریان هوای خوب قرار دهید. قبل از اینکه طرف دیگر فرش را برگردانید تا خشک شود ، بگذارید طرف بالایی فرشتان خشک شود.

2: فرش را مستقیماً زیر پنکه سقفی یا جلوی پنکه های رومیزی ایستاده قرار دهید تا سریع خشک شود.

3: اگر در آب و هوای گرم زندگی می‌کنید یا در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که خورشید هر روز در آن می‌درخشد، فرش خود را روی پشت بام بگذارید، آن را روی نرده آویزان کنید، یا فقط آن را بیرون از نور خورشید قرار دهید تا آب را به بخار تبدیل کند تا فرش کاملا خشک و تمیز شود در هر صورت، اگر نمی خواهید فرش بوی نامطبوع داشته باشد، برای مدت طولانی خیس یا مرطوب نگذارید.

9. از برس یا جاروبرقی برای احیای الیاف استفاده کنید

شستن فرش می تواند باعث فشرده شدن الیاف آن شود. می‌توانید الیاف فرش را با مسواک زدن با برس خشک و نرم احیا کنید. جاروبرقی فرش نیز می تواند به بازگرداندن الیاف به حالت اولیه کمک کند. از فرش تازه تمیز شده خود لذت ببرید.

قالیشویی کرج بزرگ تمام مراحل شستشوی دقیق و با احتیاط فرش دستبافت را به طور کامل با جدید ترین و به روز ترین دستگاه های خود انجام می دهد.


برچسب ها: تميز كردن فرش دستباف بدون شستن، شستشوی فرش دستباف در منزل، تميز كردن فرش دستباف با شامپو فرش، شستشوی فرش دستباف تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *